بلاگ

راهنمای خرید سرویس جهیزیه [آپدیت 1400]

خرید سرویس جهیزیه

خرید سرویس جهیزیه، در واقع تامین بخشی از نیاز هایی است که یک زوج برای شروع زندگی به آن نیاز دارند. فارغ از اینکه چه کسی عهده دار خرید این اقلام است و این که چه نوع کالایی باید خریداری شود، یا چه بودجه ای برای آن در نظر گرفته شود، خرید جهیزیه از جمله اموری است که حتما باید در ابتدای تشکیل خانواده بدان توجه شود.

ما در این پُست قصد داریم نکات مهمی را که باید در خرید سرویس جهیزیه مدنظر داشت را در یک مقاله بیاوریم. بنابراین تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید تا خریدی بی دردسر و لذت بخش را تجربه نمایید.

 

ضرورت توجه به کیفیت و قیمت ها در خرید سرویس جهیزیه

اگرچه شاید در ابتدا تهیه اقلام جهیزیه سختی هایی را به همراه داشته باشد ولی با یک برنامه ریزی درست می توان ملزوماتی را خریداری کرد که در عین حال که کاربردی هستند از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

برخی از کالاهایی که در لیست خرید جای می گیرند با توجه به قیمت آنها، جزء اقلامی نیستند که به راحتی هر ساله و یا در مدت زمان کوتاهی بتوان برای آنها جایگزین پیدا کرد. اقلامی چون یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، تلویزیون و….

نحوه ی خرید این اقلام از اهمیت زیادی برخوردار است. از نکاتی که به باید توجه کرد این است که در مواردی نباید کیفیت را فدای قیمت و ضرورت وجود برخی اقلام ثانویه و با اهمیت پایین تر کرد. شاید با صرفه جویی و جایگزین کردن با سایر اقلام، بتوان این محصولات را با کیفیت بالاتر خریداری کرد، زیرا سال ها ممکن است از آنها استفاده کنید در حالی که برخی از اقلام ممکن است ماه ها و یا در سال 2 بار مورد استفاده قرار گیرند.

این که چه میزان ضرورت برای خرید کالاها وجود دارد نیز در ابتدا باید بدان توجه شود. توجه به رسوم می توانند تا حدودی تعیین کننده مقدار جهیزیه باشند. گرچه در حال حاضر با افزایش قیمت ها تناسبی بین بودجه و ضروت های خرید جهیزیه و بهره مندی از کیفیت مناسب نیز نمی توان برقرار کرد.

در انتخاب و خرید جهیزیه، نکات بسیاری باید مورد توجه قرار بگیرد. اما ابتدایی ترین مسئله ای که مطرح هست و بهتر است برنامه ی خوبی برای آن در نظر بگیرید، دکوراسیون و یا هماهنگی کالاهایی است که خریداری می کنید. از آنجایی که روی صحبت ما بیشتر با انواع بزرگ لوازم برقی در آشپزخانه است. توجه به برخی نکات مهم است.

خرید سرویس جهیزیه و تجهیزات آشپزخانه از آلندهوم

 • آشپزخانه ای به رنگ….

از جمله اقلامی که در خرید سرویس جهیزیه در راس لیست قرار می گیرند تجهیزات آشپزخانه یا وسایل برقی بزرگ هستند. اقلامی چون یخچال و ماشین لباس شویی و اجاق گاز که نبود هرکدام نمی تواند جایگزینی داشته باشد. تجهیزات آشپزخانه را متناسب با سلیقه خود در رنگ های متنوعی می توانید خریداری کنید. این تجهیزات هم به رنگ های فانتزی وجود دارند و هم رنگ های پرطرفداری که به روشن یا تیره معروفند. از آن جمله، رنگ های سفید، نقره ای و مشکی، که البته در هرکدام از آنها تنوع را می توان دید. مثلا کالاهایی که سفید هستند به رنگ های سفید براق، مات و یا چرم هستند و رنگ های خانواده ی نقره ای، تیتانیوم، طرح استیل و یا رنگ مشکی. اگر چه در برخی از این اقلام می توان رنگ ها را به صورت ترکیبی خریداری کرد که اکثرا رنگ یا بدنه ی استیل با سفید و نقره ای هماهنگ می شود.

فروشگاه اینترنتی آلندهوم که با تنوع انواع لوازم خانگی، سابقه ای برجسته در حوزه ی فروش دارد در محصولاتی که در معرض فروش قرار داده نکاتی را مدنظر قرار داده که در خرید جهیزیه خالی از توجه نیست و متناسب با نیاز مصرف کننده محصولات فروشگاه خود را تجهیز کرده است.

 

 • صندوقچه ی اسراری به نام یخچال

یخچال فریزر مهم ترین جزء از اجزای آشپزخانه

یخچال ها که رتبه ی نخست را در خرید جهیزیه دارند، هم بودجه ی بیشتری را به خود اختصاص می دهد و هم باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. تنوع در یخچال ها متعدد است. متناسب با نیاز خود به انباشت مواد غذایی و متراژی که در آشپزخانه ی خود دارید می توان آن ها را خریداری کرد. یخچال های ساید بای ساید در انواع مدل هایی چون برخورداری از هوم بار، یا اینستا ویو، تعدد درب ها و برخورداری از امکانات مختلف به همراه یخچال های دوقلو می توانند بهترین گزینه برای داشتن یخچال های با ظرفیت بالا برای شما باشند. زیرا شما برخوردار از یخچال و فریزر به صورت مجزا هستید. در کنار این یخچال ها، تک یخچال هایی هستند که فریزر و یخچال در یک کالبد ساخته شده اند. البته برخلاف مدل های قدیمی فریزر و یخچال با درب ها و طبقات از هم مجزا شده اند. که تنوعی زیاد در آنها را می توان دید. یا یخچال در بالا، فریزر در پایین و یا بالعکس و یا فریزر به شکل کشویی طراحی شده است. در آلندهوم انواع یخچال های باکیفیت را در برندهای ایرانی و خارجی می توانید خریداری کنید.

 

 • لباس هایی پاک و تمیز با شگفتانه های ماشین های لباس شویی

ارمغان تمیزی و پاکیزگی با ماشین های لباسشویی

ماشین های لباس شویی نیز رتبه ی دوم را البته به صورت مشترک -در کنار اجاق گازها- دارند. ماشین های لباس شویی با توجه به برند و برخورداری از آپشن ها، قیمت های متفاوتی دارند. ظرفیت های ماشین لباس شویی از 5 کیلویی تا 12 کیلویی وجود دارند. بهتر است در خرید جهیزیه در این مورد نیز توجه ویژه ای کنید زیرا علاوه بر ظرفیت که مورد نیاز شماست به آپشن مهم موتور اینورتر و صدا و لرزش کم آن نیز توجه کنید زیرا به دلیل استفاده زیادی که از ماشین های لباس شویی می شود، برخوردار نبودن آن ها از کیفیت های لازم شما را به درد سر خواهد انداخت و در نهایت می تواند شما را  از خرید خودتان پشیمان کند. در آلندهوم انواع ماشین های لباس شویی برندهای چون سامسونگ و ال جی، بوش، دوو و… به رنگ های سفید و نقره ای وجود دارد.

 

 • لذت آشپزی و تنوع در پخت؛ با اجاق گاز، ماکروفر و سولاردام

لذت آشپزی با اجاق گازهای آشپزخانه

در خرید اجاق گازها باید در کنار ضرورت به نکته ای خاص توجه کنید و آن صفحه ای و یا مبله یا ایستاده بودن آن است. اگر تکلیف خانه ای که هنوز در آن اسقرار نیافته اید مشخص نیست خرید اجاق گاز را به زمان دیگری موکول کنید زیرا ممکن است متناسب با چیدمان کابینت ها، نوع صفحه ای و یا مبله ی آن مورد نیازتان باشد، و یا اگر خانه ای استیجاری دارید با توجه به کابینت ها ممکن است از اجاق گاز صفحه ای برخوردار باشد و در این موارد می توانید تیز هوشی به خرج دهید و بودجه آن را را کالایی دیگری خریداری کنید و سپس در خانه ی بعدی اجاق گاز مناسب خود را خریداری کنید. البته اجاق گازهای فردار نیاز شما را به این آپشن مجهز می کند اما برای اجاق های صفحه ای باید چاره ای دیگر اندیشید. آلندهوم به خوبی این نگرانی را رفع کرده و کالاهایی چون سولاردام و ماکروفر را به عنوان مکمل اجاق گاز شما، تامین کرده است.

 

 • ماشین ظرفشویی دستیاری کارآمد در محیط آشپزخانه

ماشین ظرفشویی؛ دستیار خوب آشپزخانه ها

از دیگر تجهیزات آشپزخانه، ماشین های ظرفشویی و ماکروفر ها هستند. این دو محصول در خرید آنها باید ضرورت های مهمی را سنجید. زیرا در مواردی، عدم باقی ماندن بودجه لازم دو دلی در خرید را به وجود می آورد. البته ماشین های ظرفشویی متناسب با ظرفیت های خود قیمت متفاوتی را دارند که می توانید با کمی دو دوتا کردن یکی از مدل های رومیزی و یا ایستاده ی آن را خریداری کنید.

لوازم صوتی و تصویری

از دیگر بخش های خرید جهیزیه و امکانات منزل لوازم صوتی و تصویری از جمله تلویزیون ها هستند، با روی کار آمدن تکنولوژی های جدید تلویزیون ها، خریداران بهتر است با امکانات و تکنولوژی های جدید آن ها قبل از خرید آشنا باشند.

در انتخاب تلویزیون در زمان خرید سرویس جهیزیه مواردی مانند؛ برند و قیمت تلویزیون، سایز و کیفیت صفحه نمایش، وضوح صفحه نمایش، تفاوت تلویزیون‌های OLED ،QLED و LED و … مواردی است که باید در نظر گرفته شوند.

 در هنگام خرید تلویزیونی باید به نکات مهمی توجه کنید از جمله: در زمان خرید تلویزیون ، مدل هایی را انتخاب کنید که با HDR قابل انطباق باشند و رنگ‌هایی واقعی‌تر و کنتراست بهتر ارائه می دهند.

 • همچنین می توان گفت تلویزیون هایی با میزان نرخ نوسازی Refresh  بالاتر از 120 هرتز را انتخاب کنید.
 • در حال حاضر فناوری ها جهت اتصال جعبه های کابل، پخش کننده‌های Blu ray، پخش کننده‌ های رسانه ای و کنسول‌های بازی تلویزیون است. با این حال، بسیاری از دستگاه‌ها تنها یک یا دو ورودی HDMI دارند. هنگام خرید تلویزیون ، مدلی  را انتخاب کنید که سه پورت HDMI داشته باشد.
 • بعضی مدل ها مجهز به ورودی HDMI با نام ARC  یا کانال بازگشت صدا هستند. این ورودی این امکان را ایجاد می کند که با استفاده از همان کابل HDMI، صدای خروجی را به ساندبار ارسال کنید.
 • در حال حاضر اکثر تلویزیون‌ها از نوع هوشمند بوده و امروزه خیلی از مدل‌ها به اپلیکیشن‌های آنلاین متصل می‌شوند. این تلویزیون ها به وای فای متصل می شوند و  از نرم افزارهایی مانند مرورگر و نتفیلیکس و شبکه های اجتماعی پشتیبانی می کند.
 • قیمت یا کیفیت، اصل یا تقلبی، مسئله این است

امکانی که آلندهوم در اختیار کسانی که در تدارک خرید جهیزیه هستند قرار می دهد، توجه به مقوله قیمت است. شاید شنیده باشید بسیاری، کالاهای خود را از بانه خریداری می کنند. خرید از بانه محاسن و معایب خاص خود را دارد. دوری راه، و نیز امکان تردد کالای خریداری شما از مسیر های ارتباطی و اصل یا تقلبی بودن کالا از جمله دغدغه هایی است که ممکن است فکر شما را به خود درگیر کند. محاسن آن نیز اما خالی از لطف نیست. اگر برای شما نوع برند از اهمیت بالایی برخوردار است، انواع برندهای معتبر را می توانید از بانه خریداری کنید. برندهای شناخته شده ای چون سامسونگ، ال جی، بوش و…. که با یک پک کامل، مجموعه ای از نیازهای شما را به صورت یک جا مرتفع می کنند.

مسئله ای دیگر قیمت آنهاست. به دلیل اینکه کالاهای این منطقه مشمول قوانین گمرگی نمی شود و صرفا پرداخت حق ترانزیت در بهای کالاها تاثیرگذار است. در خرید از بانه شما می توانید تفاوت فاحشی را در مدل های مختلف مشاهده کنید.

البته در خرید از بانه همان طور که اشاره شد معقوله ی اصل و تقلبی بودن را بسیار جدی بگیرید زیرا بسیاری از فروشندگان سود جو تنها اکتفا به منافع شخصی خود کرده و کالاهایی را به عنوان برند به شما پیشنهاد می کنند که نه تنها کیفیت لازم را ندارند بلکه اصل هم نیستند. در ابتدا لازم است جزئیات کالایی که قصد خرید آن را دارید به دقت بررسی کنید و تمامی جزئیات را با اصل آ نها تطابق دهید.

 به همین منظور آلندهوم در برخی اقلام طی محتواهایی نظیر خرید یخچال از بانه و یا خرید لباس شویی اصلی نکات بسیار مهمی را متذکر می شود که از آن ها می توانید در خرید سایر لوازم خانگی نیز  استفاده کنید.

و اما آلندهوم در این زمینه نیز شرایطی استثنائی را برای شما رقم زده و نمایشگاهی مجازی را از محصولات بانه برای شما تدارک دیده و هم اینکه شما بدون سفر به بانه و کشیدن رنج سفر در خرید جهیزیه، این تضمین را به مشتریان خود می دهد تا محصولات خود را به صورت اصل خریداری کنند. همچنین با توجه به اینکه به راحتی می توانید برندهای مختلف را در مورد کالای خود از چند جهت بررسی کرده و یکی از باکیفیت ترین آنها را در خانه ی جدید خود استفاده کنید، نگران قیمت ها نیز نباشید. کیفیت خوب را با قیمت مناسب خواهید خرید و با مقایسه ی قیمت انواع لوازم خانگی خیالتان بایت هزینه ای که صرف می کنید راحت است. از طرفی آلندهوم، خود ضامن صحت و سلامت کالای خریداری شما نیز هست و به جای اینکه نگران سالم رسیدن خریدهای جهیزیه خود باشید، روزگار خود را با شادی و خوشی بگذرانید.

 

 • محصولات ایرانی

در سال های اخیر تحولی شگرف در حد لالیگای اسپانیا! در تولید لوازم خانگی در ایران شکل گرفته و محصولاتی از برندهای مختلفی تولید شده اند که علاوه بر کیفیت های لازم در مواردی از رقبای خارجی خود نیز پیشی گرفته اند. چه بسا نسل های پیشین یعنی مادران و مادربزرگ ها از یخچال های ایرانی استفاده می کردند و تا سال ها بدون هیچ ایرادی در حال کار کردن بودند. شاید تحریم ها محدودیت های دسترسی را سبب شده اند، اما مسبب خودباوری بیشتر ایرانی ها به خود شده است و اینکه از چه ظرفیت هایی برخوردار هستند که اگر شاید این تحریم ها نبودند به وجود آنها پی نمی بردند. تولید تجهیزات خانگی در حد پرتاب ماهواره ها نیستند پس اگر در این حوزه عملکردهای قابل توجهی را نشان داده اند قطعا در زمینه تجهیزات خانگی نیز توانمند هستند و تنها نیز به حمایت های من و شما دارند.

آلندهوم در راستای حمایت از محصولات ایرانی و اینکه شما در خرید جهیزیه محصولات با کیفیتی را خریداری کنید در این زمینه گام هایی را برداشته اند و محصولات مختلفی از یخچال و ماشین ظرفشویی و لباس شویی و… از برندهایی چون اسنوا، امرسان، دیپوینت، الکترواستیل و… را در ویترین فروش خود قرار داده است.

علاوه بر امتیازاتی که در آلندهوم وجود دارد برای اینکه خیال شما را در سال های متمادی راحت کند کلیه کالاهای خود را به مدت 5 سال ضمانت کرده و از 18 ماه گارانتی کالا بهره مند کرده است.

اگر سوالی در رابطه با خرید جهیزیه دارید، در کامنت با ما در میان بگذارید، در اولین فرصت کارشناسان الندهوم به آن پاسخ خواهند داد.

 

لینک های کوتاه:

yun.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *