ماشین لباسشویی یونیوا
ماشین لباسشویی بوش
ماشین لباسشویی سامسونگ
ماشین لباسشویی ال جی

در این نوشتار سعی داریم هر آن چیزی که شما برای خرید لباس شویی اصلی به آن نیاز دارید را یک جا برای شما جمع آوری کنیم تا بتوانیم خریدی داشته باشیم که از آن حس رضایت عمیق را تجربه کنیم.

خرید ماشین لباسشویی اصلی

از جمله دغدغه هایی که در خرید لوازم خانگی مطرح است اصل و یا تقلبی بودن محصولات است. این سردرگمی بیشتر در زمینه ی محصولاتی که جزء برندهای خارجی هستند و از طرفداران زیادی برخوردارند اتفاق می افتد. محصولات برندهایی نظیر بوش، سامسونگ و ال جی بیشتر از سایر برندها محصولات تقلبی دارند. با توجه به شرایط تحریمی و نوساناتی که در قیمت ارز وجود دارد و از سوی دیگر بالا بودن قیمت محصولات اصلی و اهمیت مسئله ی برندینگ، مسائلی هستند که بیش از سایر موارد باعث تولید محصولات تقلبی می شوند و البته این مسئله تنها محدود به کشور ما نیست. محصولات تقلبی در مورد کالاهای ایرانی نیز رخ می دهد که در مواردی هدف آنها، تخریب برند و کالاهای داخلی است.

 تشخیص اصل یا تقلبی بودن بسیار دشوار است و شاید عدم کسب آگاهی لازم پیش از خرید یک محصول، از جمله عواملی باشد که موجب می شود خرید خوبی نداشته باشید. حتی شاید کالای تقلبی به گونه ای توسط فروشندگان سودجو معرفی شود که گویا جنس اصلی، تقلبی است و بالعکس!

در بسیاری از موارد لوازم خانگی که به صورت قاچاق وارد کشور می شوند جزء کالاهای تقلبی به حسای می آیند. ممکن است اجناس تقلبی را از فروشگاه های بزرگ و در ظاهر برخوردار از حق نمایندگی خریداری کنید و در صورت بروز مشکل و درخواست ارائه خدمات مطابق با گارانتی، شرایط تحریمی را مسبب عدم اعتبار گارانتی بدانند.

بخش ناراحت کننده این است که شما هزینه و بودجه ی یک کالای اصلی را پرداخت کرده اید، در حالی که کالایی که به دست شما رسیده کالای تقلبی است.

شاید این گونه فکر کنید در شهرهای مرزی و یا مناطق آزاد تجاری کالاهای تقلبی بیشتر وجود دارد؛ البته نمی شود منکر این قضیه شد. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که برخی از این اجناس محصولات داخلی هستند که به دلیل اهمیت مسئله ی برند، بسیاری از شرکت ها، کالای خود را به نام شرکت های شناخته شده معرفی می کنند. متاسفانه به دلیل عدم حمایت های لازم از کالاهای ایرانی برخی شرکت ها محصولات تولیدی خود را با نام و نشان سایر برندها به فروش می رسانند.

البته ناگفته نماند در مواردی عدم کیفیت برخی محصولات تولیدی، خود عاملی است که مصرف کننده تمایلی به خرید کالای ایرانی نداشته باشد و محصولات خارجی را صرفا به واسطه ی برند آن خریداری می کند و در نهایت ممکن است به دام فروشندگان سودجو بیفتد و کالای تقلبی را به جای کالای اصلی خریداری کند.

 کالاهای تقلبی را در نواحی داخلی و حتی در شهرهایی چون تهران نیز در فروشگاه های به ظاهر معتبر و بزرگ می توان مشاهده کرد. تقلبی بودن در کلیه وسایل برقی دیده می شود و تنها مختص به کالا های قیمت پایین و یا از نظر بزرگی یا کوچکی حجم آنها مربوط نیست.

ماشین های لباسشویی از جمله کالاهایی هستند که به دلیل تنوعی که در آن ها وجود دارد، شناخت شکل تقلبی آن ها کمی دشوار است. آلندهوم سعی بر آن دارد تا با ارائه ی آگاهی لازم، بتوانید شناخت جامع و کاملی در خرید لباسشویی اصلی بدست آورید.

پس در ادامه هر آن چیزی که شما برای تشخیص ماشین لباسشویی اصلی از تقلبی نیاز دارید را با هم می آموزیم.

نکات مهم در خرید ماشین لباسشویی اصلی

 • هر یک از محصولات خانگی طی مراحل تولید دارای کدهایی می باشند که از مهم ترین موارد قابل ذکر در زمینه ی خرید ماشین لباسشویی اصلی است. این کدها در تمام برندهای بوش، ال جی، سامسونگ و… وجود دارند. بدین منظور با مراجعه به سایت اصلی شرکت های سازنده و ارسال کد و شناسه کالا می توانید اصل محصول را با مشخصاتی که در سایت اصلی موجود است تطبیق دهید.

 

خرید لباسشویی اصل

تطبیق شکل ظاهری ماشین لباسشویی مورد نظر شما با آنچه که در سایت اصلی وجود دارد را نیز باید حتما در نظر داشته باشید. در مواردی تا 90 درصد شکل ظاهری ماشین لباسشویی اصل و تقلبی یکی می باشد و در یکسری جزئیات و ظرافت ها متفاوت هستند.

خرید لباسشویی اورجینال

خرید محصول اصلی الجی

که برخی فروشندگان از دادن این کدها طفره می روند و در توجیه آن، اینگونه بیان می کنند که در سال 2021 یا 2022 تولید شده که این مسئله نیز قابل تامل است!

در واقع مدل ها با ذکر سال تولید معرفی نمی شوند بلکه هر مدل دارای کد اختصاصی می باشد.

 • در مواردی در خرید ماشین لباسشویی اصلی فروشندگان علت عدم وجود کد ماشین لباسشویی را با عناوینی چون سفارشی بودن توجیه می کنند و بیان می دارند چون این محصول به سفارش امارات و یا سفارش عرب هست و یا شرکت به سفارش خود ما این محصول را تولید کرده است، پس دارای کد موردنظر نیست.  این در حالی است که اگر چنانچه کالایی سفارشی باشد نیز، کد و تصاویر ماشین لباسشویی اصل در داخل هر یک از سایت ها اصلی برندهای ایرانی و خارجی آورده می شود.
 • از ملاک های دیگری در هنگام خرید ماشین لباسشویی اصلی باید مورد توجه قرار گیرد ترفندی است که برخی فروشندگان در ارائه گارانتی و فردی که به منظور نصب آن معرفی می شود، استفاده می کنند. در واقع فروشگاه های متقلب، افرادی را به منظور نصب ماشین لباسشویی به کار می گیرند و در مواردی حتی ارائه ی خدمات پس از فروش را منوط به تماس با فرد نصب کننده می کنند و اگر مشخص شود که ماشین لباسشویی بدل است، خود را فقط یک نصاب معرفی می کند که در شناخت و قائل شدن تمایز بین ماشین لباسشویی اصلی و تقلبی آگاهی ندارد. این در حالی است که محصولات اصلی در قبال ارائه خدمات پس از فروش و ارائه گارانتی، پس از خرید از فروشگاه خود نمایندگی های شرکت ها، این خدمات را ارائه می دهند.
 • اگر در هنگام خرید ماشین لباسشویی اصلی نتوانستید تمایزی بین اصلی و تقلبی بودن ماشین لباسشویی قائل شوید از یک متخصص و یا کارشناس کمک گرفته و پیش از زمان نصب و یا هم زمان با حضور نصاب ماشین لباسشویی در منزل خود، کارشناس یا فردی که مورد اعتماد شماست نیز حضور داشته باشد تا پس از مطمئن بودن از اصل بودن هزینه ی خرید ماشین لباسشویی اصلی را پرداخت کنید. البته در مواردی برخی فروشندگان بیان می دارند که کارتن نباید باز شود و سلفون پیچیده شده باشد و باید توسط خود نماینده ی مورد نظر باز شود و در صورت باز شدن توسط افراد غیر، از گارانتی خارج می شود.
 • از دیگر مواردی که می توان در خرید ماشین لباسشویی اصلی به آن توجه کرد دقت در سخنان خود فروشنده است. برخی آپشن هایی که در ماشین های لباسشویی به کار رفته به صورت اغراق آمیزی توسط فروشندگان بیان می شود. مثلا وجود برنامه ای که از طریق آن، باکتری ها از بین می روند!!! یا در مورد دور موتوری که ماشین های لباسشویی دارند. در نهایت ماشین های لباسشویی با 1400 دور یا 1600 دو در دقیقه شناخته می شود این در حالی است که برخی فروشندگان با ارقامی چون 2000 دور در دقیقه، خریداران را منحرف می کنند!!!
 • ماشین های لباسشویی اصل، با عنوان 2 پلاس یا 3 پلاس شناخته می شوند این در حالی است که از موارد قابل تامل در خرید ماشین لباسشویی اصلی توجه به این نکته است که برخی فروشندگان بیان می دارند که ماشین لباسشویی آنها 5 پلاس و یا 10 پلاس است!!!
 • در برخی مدل های لباسشویی از درب های فضایی استفاده شده است. این در حالی است که همه ی مدل این ویژگی را ندارند فروشندگان متقلب بیان می دارند که درب برخی از مدل های ماشین لباسشویی، به دو شکل از درب، یعنی فضایی و ساده تولید شده است.
 • توجه به برنامه های شست و شو در خرید ماشین لباسشویی اصلی می تواند مورد توجه قرار گیرد. با توجه به تنوع شست و شو شما می توانید محصول اصلی مورد نظر خود را از نظر آپشن های آن در سایت های اصلی به دقت بررسی کرده و با محصول مورد نظر مطابقت دهید.( در آلندهوم برنامه های شستشوی مربوط به هریک از ماشین های لباسشویی در قیمت توضیحات آورده شده است.)
 • از ملاک ها دیگر که در خرید ماشین لباسشویی اصلی باید مورد توجه قرار گیرد و در مواردی وسوسه کننده است، قیمت ماشین های لباسشویی است. این در حالی است که ماشین های لباسشویی اصل ممکن است با قیمتی بالاتر عرضه شوند در مقابل، ماشین های لباسشویی تقلبی با قیمتی پایین تر از عُرف فروخته شوند که می تواند مشتری را ترغیب به خرید کند. به عنوان مثال اگر در هنگام خرید ماشین لباسشویی اصلی بوش مبلغ 25 میلیون تومان باشد، ماشین های لباسشویی تقلبی با مبلغ 15 میلیون تومان عرضه می شوند و این تفاوت قیمت نیز می تواند در خرید ماشین لباسشویی اصلی شما را آگاه تر کند.
 • نوع بسته بندی محصول از موارد دیگری است که باید در خرید ماشین لباسشویی اصلی باید به آن توجه کنید. متاسفانه در سال های اخیر، خرید کارتن انواع لوازم برقی به خصوص ماشین های لباسشویی افزایش یافته، البته نه به دلیل بازیافت آن، بلکه به منظور قرار دادن ماشین لباسشویی تقلبی به جای ماشین لباسشویی اصل است. ممکن است فروشندگان با تغییر برند و یا لوگوی نصب شده روی کارتن یک ماشین لباسشویی غیر اصل را با یک ماشین لباسشویی اصلی معاوضه کنند و به صورت کلاهبردارانه ای به فروش برسانند. این کارتن ها از 200 هزار تومان تا مبالغ میلیونی خرید و فروش می شود! دقت داشته باشید که نوع بسته بندی را از مراکز معتبر استعلام کنید و محصولات اصلی علاوه بر کارت، دارای یونیلیت و سلفون های مخصوص هستند. البته برخی برند ها مانند بوش به دلیل کم هزینه شدن از کارتن استفاده نمی کنند بلکه از نوعی نایلون ضخیم و پلاستیک و فیبر استفاده می کند که البته آن هم به شکل وکیوم شده است.
 • در خرید ماشین لباسشویی اصلی دقت داشته باشد که نماد پرچم هیچ کشوری بر روی کارتن حک نمی شود و برعکس، لوگوی هر ماشین لباسشویی نیز می تواند معرف اصل بودن کالای مورد نظر شما باشد که باید در این مورد هم دقت کنید چون کلاهبرداران دست تولید کنندگان را نیز در این زمینه خوانده اند.
 • از نظر برخی ویژگی های فنی در زمان خرید ماشین لباسشویی اصلی، توجه به بخش موتور آن است. ماشین های لباسشویی بوش و ماشین های لباسشویی سامسونگ و سایر برندها برخوردار از موتور گیربکس نیستند و این نوع موتور تنها اختصاص به ماشین های لباسشویی ال جی است. البته لباسشویی هایی که ساخت کشور چین هستند دارای موتور گیربکس می باشند. به همین خاطر برخی برندها چون بوش و سامسونگ که ساخت چین هستند از این نوع موتور استفاده می کنند. کشور چین به دلیل برخورداری از نیروی کار ارزان، کشورهای زیادی را ترغیب می کند تا محصولات خود را در آنجا تولید کنند. به همین منظور ممکن است برندهایی چون ال جی یا سامسونگ که برندهایی کره ای هستند و یا بوش که در اصل به نام آلمان شناخته می شود، محصولات اصل خود را در چین تولید کنند. در این اینجا اصل بودن کالا به منزله تولید آن در کشور کره و یا آلمان نیست. شما می توانید ماشین لباسشویی خود را به دقت بررسی کرده و بر حسب مدل، کشور مونتاژ کننده را نیز جستجو کنید. اما برخی فروشندگان به منظور جلب رضایت مشتری، عنوان ساخت چین را با ساخت کره یا آلمان جابجا کرده و با قیمت بالاتری به فروش می رسانند.
 • علاوه بر موارد ذکر شده در خرید ماشین لباسشویی اصلی به نکته توجه داشته باشید که اگر ماشین لباسشویی مورد نظر شما ال جی است علاوه بر داشتن موتور گیربگس، برخوردار از فناوری wifi هستند که بر روی کارتن برند ال جی این مورد به صورت انحصاری ذکر شده است.
 • رده انرژی نیز می تواند معرف اصل یا تقلبی بودن ماشین لباسشویی باشند. به طوری که برخی تولید کنندگان متقلب رده مصرف انرژی را از B به A تبدیل می کنند که با استعلام از سایت های مرجع می توانید اصل بودن را تشخیص دهید.

رده انرژی در خرید ماشین لباسشویی اصلی

خرید محصولات اصل و اورجینال تنها به ماشین لباسشویی ختم نمی شود، بلکه شما می توانید نکات مهم در خرید ظرفشویی اصل را در صفحه قیمت ماشین ظرفشویی بوش اصل آلمان نیز مشاهده بفرمایید.

توجه به لوگو و برچسب‌ در خرید ماشین لباسشویی

از دیگر راه‌های خرید لباسشویی اصلی توجه به برچسب‌ لباسشویی و لوگوی روی آن است. لازم است قبل از خرید مدل لباسشویی را در گوگل و سایت شرکت سازنده جستجو کنید. هک شدن لوگو بر روی کارتون محصول یکی از راه های اطمینان از اصل بودن کالا است. در لباسشویی‌های اصلی معمولا علاوه برمحصول؛ لوگو بر روی کارتون نیز درج شده است. همچنین لوگوی درج شده بر روی ماشین لباسشویی باید برجسته و براق باشد، و در غیر این صورت می‌توان نتیجه گرفت که تنها یک برچسب بوده و تقلبی است.

ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی اصلی از فروشگاه های معتبر

فروشگاه های زیادی در زمینه ی فروش انواع لوازم خانگی اصل فعالیت دارند. برای خرید ماشین لباسشویی اصلی شما می توانید هم به صورت حضوری از فروشگاه های معتبر خرید کنید و هم از فروشگاه هایی که به صورت اینترنتی به شما خدمات ارائه می دهند. خرید حضوری یا اینترنتی منافاتی با اصل یا تقلبی بودن کالا ندارد و فروشگاه های معتبر و برخوردار از نشان از سازمان های مربوطه، از جمله موارد قابل اعتماد هستند که می تواند در خرید ماشین لباسشویی اصلی به شما کمک کنند.

به طور مثال، شما در آلندهوم می توانید E-namad یا نماد اعتماد الکترونیک را به همراه نشان ملی ثبت (رسانه های دیجیتال) را مشاهده کنید و حتی در صورت لزوم استعلام بگیرید.

logo-samandehi
 • وجود لوازم جانبی نیز می تواند ملاک اصل یا تقلبی بودن در خرید ماشین لباسشویی اصلی را به شما نشان دهد. برخی از این مدل های تقلبی از این لوازم جانبی برخوردار نیستند که شاید شما را به شک بیندازد.
LOGO-Alandhome

شما می توانید خرید ماشین لباسشویی اصلی خود را از طریق فروشگاه اینترنتی آلندهوم انجام دهید. فروشگاه اینترنتی آلندهوم با بهره مندی از پیشنه ای قابل توجه در فروش انواع لوازم خانگی به شما کمک خواهد کرد تا محصولی اصل و با کیفیت را خریداری کنید.

آلندهوم برای جلب اعتماد مشتریان گرامی این قابلیت را ایجاد کرده است که شما هزینه خرید لباسشویی اصلی را درب منزل و پس از نصب و چک کردن موارد فوق پرداخت کنید تا بتوانید خریدی لذت بخش به یادماندنی را تجربه کنید.

فروشگاه آلندهوم «alandhome.com» در این راستا سعی داشته با تضمین 5 سال خدمات پس از فروش کالا، 18 ماه گارانتی محصولات، امکان پرداخت درب منزل و… اعتماد و اطمینان مشتریان خود را جلب نماید. همچنین کارشناسان آلندهوم پیش از خرید محصول مشاوره های لازم و مفیدی را در مورد اصالت کالا، نحوه ارسال و… را به تمام مصرف کنندگان این قسم از کالاها به صورت رایگان ارائه می دهد. حتی اگر قصد خرید ماشین لباسشویی اصلی از بانه را دارید، آلندهوم این همراهی را با شما خواهد کرد تا کالای اصل خود را بدون دغدغه ی اصل یا تقلبی بودن از بانه را خریداری کنید. فروشگاه اینترنتی آلندهوم با برخورداری از نماد اعتبار و جواز کسب و شماره ی ثابت این اطمینان را از اصل بودن کالاهای خود در اختیار شما قرار می دهد.

اگر به دنبال خرید ماشین لباسشویی یا اطلاع از قیمت ماشین لباسشویی برندهای مختلف در ابعاد مختلف مانند قیمت لباسشویی الجی 7کیلویی هستید، آلندهوم می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

آلندهوم جایی برای یافتن محصولاتی است که احتمالا آن ها را هرجایی پیدا نخواهید کرد. محصولاتی مانند ظرفشویی یونیوا و کولر ایوولی.

همچنین اگر به دنبال اطلاع از قیمت لباسشویی ال جی و یا خرید یخچال از بانه هستید، آلندهوم همان جایی است که باید باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان آلندهوم می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

02128425594

09120486065

09120486064

09120486063

لینک های کوتاه:

yun.ir

301.link

شبکه های اجتماعی:

pinterest

twitter

ماشین لباسشویی یونیوا
ماشین لباسشویی بوش
ماشین لباسشویی سامسونگ
ماشین لباسشویی ال جی