در عصر حاضر، رشد تکنولوژی و فناوری و به موازات آن، مشغله های کاری و کاهش زمان آزاد، باعث گره خوردن زندگی بسیاری از انسان ها به خصوص در جوامع شهری با ماشین ها و ملزومات آن شده است، که ره آورد آن، فراهم کردن آسایش و رفاه و نیز خلق سبکی جدید از زندگی در دوره ی مدرنیته است. محیط منزل و به صورت اختصاصی تر آشپزخانه ها، از جمله بخش های خانه هستند که ریاست آنها را خانم ها بر عهده دارند. در کنار یخچال و اجاق گاز، ضرورت این سبک از زندگی ایجاب می کند تا تکنولوژی هایی چون ماشین لباس شویی و ماشین ظرفشویی بخشی از وظایف خانم ها را بر عهده بگیرند گرچه به کار گیری آنها نیز باز هم درایت و برنامه ریزی صحیح خانم ها در خانه را می طلبد.
ماشین های ظرفشویی از جمله تجهیزات آشپزخانه ای هستند که ضرورت خرید آنها ابتدا یکی از ملاک های مورد توجه است که بخشی از بودجه ی خانواده را به خود اختصاص می دهد و به مرور مقرون به صرفه بودن خود را در دراز مدت نمایان می کنند.
ماشین های ظرفشویی به دو شکل مبله ( زمینی و یا ایستاده )، یا به صورت ماشین ظرفشویی توکار هستند مشابه آنچه که در مورد فرهای تو کار وجود دارد، که فضای کمی را در آشپزخانه اشغال می کند، البته شکل دیگری نیز وجود دارد که از ان به عنوان ماشین ظرفشویی رومیزی یاد می شود.

ماشین ظرفشویی الجی xd90منظور از عنوان رومیزی حالتی است که امکان قرارگیری بر روی فضای رویی کابینت ها را دارند. جدا از اینکه ماشین های ظرفشویی رومیزی چه محاسن و امکاناتی دارند، بهتر است متناسب با نیاز خود و ظرفیت محیطی خود اقدام به خرید ماشین ظرفشویی کنید.

ماشین ظرفشویی رومیزی
ماشین های ظرف شویی یا کامپکت که نام دیگری است که به ماشین های ظرفشویی اطلاق می شود، در شکل رومیزی در انواع مختلف بنا به فراخور نیاز در بازار وجود دارند و به راحتی می توان آنها را خریداری کرد. این ماشین های ظرفشویی، در ابعاد مختلف توسط کمپانی های بزرگ تولید و روانه بازار مصرف شده است.
با توجه به گستردگی و تنوعی که ماشین ظرفشویی رومیزی در تولیدات لوازم خانگی پیدا کرده اند در این جا، شما را با کارایی ها و برندهای مختلفی که اقدام به تولید ماشین ظرفشویی رومیزی کرده اند آشنا می کنیم تا به صورت آگاهانه ماشین ظرفشویی رومیزی متناسب با نیاز خود را خریداری کنید.
از جمله برندهایی که اقدام به تولید ماشین ظرفشویی رومیزی کرده و تا حدودی موفق نیز بوده است، می توان به میدیا، مجیک، ریتون، زیروات، آاِگ، بوش، الگانس، سامسونگ و… اشاره کرد.
ماشین ظرفشوی رومیزی با توجه به برند و مدل، از نظر شکل، ابعاد، ظرفیت و تکنولوژی های مختلفی که در آن به کار گرفته، متعدد است و بر این اساس شاخص های مختلفی در انتخاب آن ها مورد توجه قرار می گیرد. ماشین ظرفشویی رومیزی برای آشپزخانه هایی که با محدودیت های فضایی روبرو هستند بسیار متناسب است و فضای کمتری را به خود اختصاص می دهد. همچنین اگر از جمله کسانی هستید که به صورت مکرر جابجا می شوید، ماشین ظرفشویی رومیزی می تواند برایتان کارآیی زیادتری نسبت به سایر مدل ها داشته باشد.

شاخص های ظاهری در انتخاب ماشین های ظرفشویی رومیزی

ظرفیت: ماشین های ظرفشویی رومیزی برخلاف ماشین های ظرفشویی توکار و ماشین های ظرفشویی مبله، ابعاد و ظرفیت های کمتری دارند. ظرفیت 6 تا 8 نفره عمدتا برای این ماشین های ظرفشویی مطرح می شود. گنجایش حداقل و حداکثری که ماشین های ظرفشویی رومیزی دارند 72 پارچه تا 104 پارچه است.
اگر از جمله کسانی هستید که تعداد جمعیت کمی در خانه دارید و یا نیاز به شستشوی ظروف کمتری دارید، ماشین های ظرفشویی رومیزی گزینه ی خوبی برای شما خواهند بود و از طرفی از نظر هزینه ای نیز، ماشین های ظرفشویی رومیزی قیمت پایین تر و مقرون به صرفه تری دارند. متناسب با این ظرفیت خانواده های 4 تا 8 نفره نیز می توانند از ماشین های ظرفشویی رومیزی استفاده کنند. البته در برخی مدل ها که برخوردار از ظرفیت 8 نفره هستند، یک گنجایش یک نفره نیز به آن افزوده شده وبا علامت اختصاری 8+1 استفاده می کنند.

ماشین ظرفشویی رومیزی
تنوع رنگ در ماشین ظرفشویی رومیزی: اگر به فکر نو نوار کردن خانه ی خود یا در حال خرید جهیزیه هستید، ماشین های ظرفشویی رومیزی را می توانید متناسب با سایر تجهیزات آشپزخانه خریداری کنید. تنوع رنگی در ماشین های ظرفشویی رومیزی در رنگ هایی است که طرفداران بیشتری دارند. این تنوع رنگی شامل سفید، مشکی، نفره ای، تیتانیوم و استیل است. البته شاید در مواردی انتخاب طرح استیل به دلیل لک شدن و ماندن اثر انگشت گزینه ی خوبی نباشد اما جالب است بدانید در برخی برندها از استیل ضد خش و ضد اثر انگشت استفاده شده تا از این طریق رنج و مشقت پاک کردن های مداوم را نداشته باشید.

جنس بدنه ی داخلی ماشین ظرفشویی رومیزی

از شاخص های مهمی که در انتخاب ماشین ظرفشویی رومیزی باید مورد توجه قرار می گیرد مخزن است. مخزن ماشین های ظرفشویی رومیزی به دو شکل استیل و پلاستیک ساخته شده است. از آنجایی که ماشین های ظرفشویی رومیزی، از جنس استیل ساخته شده اند، از مقاومت خوبی برخوردارند و از طرفی به هنگام مجاورت با آب زنگ نمی زنند. البته جنس استیل مانع از لک شدن و رسوب مواد آلی آب و یا موادشوینده در محفظه ی داخلی ماشین ظرفشویی می شود. همچنین در زمانی که ماشین ظرفشویی رومیزی در حال خشک کردن ظروف است بدنه ی استیل عملکرد بهتری در خشک کردن دارد.

ماشین ظرف شویی رومیزیاندازه های قفسه در ماشین ظرفشویی رومیزی

سبد قرار گیری ظروف در ماشین ظرفشویی رومیزی عمدتا از 2 طبقه تشکیل شده است. یک سبد برای ظروفی چون بشقاب و یک طبقه برای قاشق و چنگال و لیوان ها می باشد. البته ماشین ظرفشویی رومیزی در برند های مختلف امکان گذاشتن ظروف بزرگی چون قابلمه و ماهیتابه وجود ندارد و شاید یکی از معایب ماشین ظرفشویی رومیزی را این مسئله قلمداد کرد. البته در برخی برند ها، قفسه ی ماشین ظرفشویی رومیزی متحرک بوده و امکان قرار گیری ظروف با اندازه ی بزرگتر نیز در آن وجود دارد. جنس این بدنه ها نیز از استیل ضد زنگ است.

پنل کنترل در ماشین ظرفشویی رومیزی

عملکرد های مختلفی که در ماشین ظرفشویی رومیزی امکان پذیر است از طریق پنل کنترل صورت می گیرد. پنل کنترل از طریق نمایشگری که برروی ماشین ظرفشویی رومیزی تعبیه شده مورد استفاده قرار می گیرد. این نمایشگر می تواند به صورت نمایشگر ال ای دی و دیجیتال باشد که در کنار جنبه ی زیبایی کارایی های مختلفی را می توان از آن انتظار داشت. در کنار انتخاب برنامه مورد نظر، نشانگر زمان باقی مانده و یا نشانگر نمک و مواد شوینده نیز وجود دارد. این ویژگی در برخی ماشین ظرفشویی رومیزی به کار نرفته و سردرگمی هایی را برای مصرف کننده بوجود می آورد. اگر این مسئله برای شما مهم است حتما این ملاک را مد نظر قرار دهید.

عملکرد های مختلف شست و شو در ماشین ظرفشویی رومیزی

تنوع در برنامه های شستشوی ماشین های ظرفشویی از جمله ملاک هایی است که در انتخاب و خرید تاثیرگذار است. ماشین های ظرفشویی رومیزی با توجه به ظرفیت محدودی که دارد نسبت به سایر مدل های ماشین ظرفشویی برنامه ی شست و شوی کمتری دارند.

عموما در ماشین ظرفشویی رومیزی از 6 یا 7 و در مواردی 8 برنامه شست و شو استفاده می شود. البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشید با توجه به بودجه ای که دارید می توانید ماشین ظرفشویی رومیزی را با برنامه های متنوع خریداری کنید.
برنامه ی تاخیر در زمان شست و شو در ماشین ظرفشویی رومیزی مانند سایر ماشین های ظرفشویی در ابعاد بزرگتر نیز وجود دارد. اگر پس از چیدن ظروف متوجه فشار کم آب شدید و یا انجام کار دیگر الویت دارد با انتخاب این برنامه می توانید زمان شست و شو را به زمان دیگری موکول کنید. زمان تاخیر در شست و شو در ماشین ظرفشویی رومیزی های مختلف متفاوت است از 1 تا 8 ساعت و در مواردی از 1تا 24 ساعت حداقل و حداکثر زمانی است که می توانید شست و را به تاخیر بیاندازید.
سیستم تمیز کننده ی خودکار self clean نیز از امکاناتی است که در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی رومیزی به آن توجه شده است. برخی از ماشین ظرفشویی رومیزی پس از چند دور شست و شو یک شستشوی درونی دارند که به نوعی ضد عفونی کننده ی ماشین ظرفشویی رومیزی نیز به حساب می آید.
برخورداری از فیلتر نیز مزیت دیگری است که در برخی ماشین ظرفشویی رومیزی تعبیه شده است. اگرچه در استفاده از ماشین ظرفشویی رومیزی با ید ابتدا ظروف را از مواد غذایی پاک کرد اما در مواردی ممکن است مواد غذایی بر روی ظروف باقی بمانند. این فیلتر ها کمک حال خوبی برای ماشین ظرفشویی رومیزی شما باشند و مواد غذایی رون این فیلترها قرار می گیرند.

ظرف شویی رومیزی
قفل کودک در ماشین ظرفشویی رومیزی نیز از جمله امکاناتی است که در هنگام خرید به آن توجه می شود. کودکان به دلیل کنجکاوی هایی که دارند و از سویی شگفتانه هایی که در تکنولوژی های مختلف وجود دارد آنها را به این سمت سوق می دهد. با انتخاب این عملکرد از طریق پنل کنترل، ماشین ظرفشویی رومیزی مانع از به هم ریختن تنظیمات مورد نظر شما به خصوص زمانی که دستگاه در حال کار می باشد، توسط کودکان یا کسانی که شناختی با کار کرد ماشین ظرفشویی رومیزی ندارند، خواهید شد.
سیستم کنترل بخار ماشین ظرفشویی رومیزی در پایان فرآیند شست و شو به شما این امکان را می دهد تا در صورت شست و شو با درجه ی بالای آب، داغی ظروف به دست شما آسیب نرساند.
Aqua stope یک فرشته ی نجات در ماشین های لباسشویی و ماشین های ظرفشویی در انواع مختلف آن است. ماشین های ظرفشویی رومیزی ممکن است در دراز مدت دچار این مشکل به دلایل مختلف شوند. با این برنامه به صورت خودکار در صورت بروز مشکل از نشت آب به داخل و یا بیرون ماشین ظرفشویی رومیزی جلوگیری می کند. این مسئله به خصوص در ماشین ظرفشویی رومیزی به دلیل قرار گرفتن به روی فضای کابینت مهم تر است زیرا ممکن است باعث بروز مشکلات بسیاری شود.
از موارد دیگری که در ماشین ظرفشویی رومیزی وجود دارد تنوع دمایی است که متناسب با برنامه های شست و شو تنظیم می شود. میانگین دمایی در ماشین ظرفشویی رومیزی از کمترین دما تا حداکثر 70 درجه سانتی گراد را شامل می شود. که در کنار انتخاب برنامه شست و شو می توان از درجه ی دمای دلخواه نیز استفاده کرد.

 

برنامه های شست و شو در ماشین ظرفشویی رومیزی

ماشین ظرفشویی رومیزی که دارای برنامه ی شست و شوی ظروف حساس و شکننده است به شما کمک می کند تا اگر شست و شو با دست ممکن است است به ظروف شما آسیب زننده باشد این مسولیت را بر عهده بگیرند و ظروف شمار را سالم و در عین حال تمیز به شما تحویل دهند.
برنامه ی شست و شو ی ظروف کریستالی نیز از دیگر برنامه هایی است که در ماشین ظرفشویی رومیزی وجو دارد. ظروف شیشه ای وکریستالی به دلیل حساسیت هایی که در شست و شو دارند مانند باقی ماندن لک بر روی ظروف که نیاز به خشک کردن را با دستمال روند شست و شو را طولانی تر می کند با این برنامه ظروف عاری از لک را از ماشین ظرفشویی رومیزی در خواست کنید.
شست وشوی سریع قابلیتی است که در برخی از ماشین ظرفشویی رومیزی به کار گرفته شده با وجود اینکه ماشین ظرفشویی رومیزی از حجم و ظرفیت کمتری برخوردارند اما در مدت زمان 20 تا 30 دقیقه، ظرف های شما را شست و شو می دهند. با این برنامه می توانید در مدت زمان کم، حجم بالایی از ظروف را در زمانی که میهمان دارید با خیال راحت بشورید.
برنامه ی شست و شوی میوه و سبزیحات امکانی است که در برخی ماشین های ظرفشویی رومیزی به کار رفته است، اگر از جمله کسانی هستید که این مسئله برای شما دارای اهمیت است حتما در هنگام خرید به این فاکتور توجه ویژه داشته باشید. برنامه شست و شوی میوه و سبزی در ماشین ها به صورت مطلوب بین 8 تا 15 دقیقه است. در مواردی این برنامه با عملکرد 20 دقیقه تنظیم می شود که مطلوب نیست. همچنین این شست و شو با آب سرد صورت می گیرد تا مانع از خراب شدن میوه در ماشین ظرفشویی رومیزی شود.
قابلیت خشک کردن ظروف از دیگر برنامه های شست و شو در ماشین ظرفشویی رومیزی است. به دلیل حساسیت های برخی ظروف، برنامه ی خشک کردن معقوله ای است که شما را بی نیاز از استفاده از دستمال می کند به راحتی می توانید ظروف را در جای خود قرار دهید.

ظرفشویی رومیزی

میزان صدا در ماشین ظرفشویی رومیزی

از جمله ملاک هایی که در لوازم خانگی از نوع برقی آن مورد توجه است میزان شدت و لرزشی است که دارند به خصوص زمانی که در حال آبکشی هستند و این ویژگی در ماشین های ظرفشویی رومیزی در مواردی حتی برخی خریداران را مایوس از خرید می کنند. اما این مسئله در برخی برندها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

بوش که در زمینه های مختلف تمرکز خود را بر روی این موضوع متمرکز کرده و ماشین ظرفشویی رومیزی SKS62E28IR بوش از این حیث مورد توجه می گیرد. البته برندهایی چون میدیا نیزاز این ویژگی برخوردار هستند. در مجموع میزان صدای 44 دسی بل مقدار صدای ایده آلی است که یک ماشین ظرفشویی رومیزی استاندارد دارد. البته این مزیت را می توان در ماشین ظرفشویی رومیزی هایی دید که مجهز به موتور Eco silence Drive می باشند و آرامش و سکوت را با خود به همراه دارند. از آنجایی که این نوع موتورها اصطکاک کمتری در آنها ایجاد می شود در نتیجه در کنار صدای کم، عمر طولانی را برای ماشین ظرفشویی رومیزی رقم خواهند زد.

 

ماشین ظرفشویی رومیزی؛ بهینه در مصرف انرژی

با توجه به مقوله ی مصرف انرژی در لوازم خانگی و اهمیتی که در انتخاب ماشین ظرفشویی رومیزی وجود دارد، بسیاری از افراد با توجه به این مسئله، موضوع برچسب انرژی را در انتخاب های خود در نظر می گیرند.

در کنار رتبه ی انرژی، مصرف آب و مواد شوینده نیز از جمله مواردی است که مورد توجه است. با وجود تکنولوژی های پیشرفته ای که در تولید ماشین ظرفشویی رومیزی است و حسگرهای مختلفی که در آنها به کار رفته، به خوبی صرفه جویی را ملاک و سرلوحه خود قرارداده اند.
سنسور تشخیص آب Aqua sensor و active water فناوری هایی هستند که در زمینه صرفه جویی در مصرف آب از آنها استفاده می شود. این فناوری ها در ماشین ظرفشویی رومیزی سبب می شوند تا متناسب با تعداد ظروف و میزان کثیف و چرب شدن آنها آب ورودی را کنترل شود. وجود این حسگر در زمینه ی مصرف آب می تواند ملاک خرید شما باشد.
استفاده از مایع ظرفشویی بیشتر پاک سازی بیشتر را سبب نمی شود. سنسور تشخیص مواد شوینده Dosage Assist در ماشین های ظرفشویی متناسب با تعداد ظروف و کثیفی آنها از مواد شوینده استفاده می کند. این مقوله نیز در کنار مصرف به اندازه ی آب و انرژی برق، بهینه بودن ماشین ظرفشویی رومیزی را نشان می دهد.
گل سرسبد بهینه بودن مصرف انرژی در ماشین های ظرفشویی رومیزی برنامه ی شستشوی اقتصادی است. شست و شوی اقتصادی در ماشین های ظرفشویی سه جنبه ی که در اقتصاد و بهینه بودن مهم است را از جمله دما، زمان و آب را نشان می دهد. حالت اقتصادی از دمای پایین و حجم کم آب استفاده می کند و البته شستشوی طولانی تری خواهید داشت. این برنامه در ماشین ظرفشویی رومیزی دربرندهای متعدد عملکردهای متفاوتی دارد و بین 20 تا 30 درصد صرفه اقتصادی را به همراه خواهد داشت.
فروشگاه اینترتی آلندهوم به عنوان یکی از فروشندگان این حوزه، انواع مختلفی از ماشین های ظرفشویی را در لیست فروش خود جای داد است و از جمله مزیت هایی که در آلندهوم می توانید بیابید، تنوع محصولاتی است که در انواع مختلفی چون یخچال ها در مدل های مختلف یخچال ساید بای ساید، کولرهای گازی و ماشین های لباس شویی و ماشین های ظرفشویی وجود دارد.

در آلندهوم، در زمینه ی ماشین های ظرفشویی مجموعه ای از مدل های مختلف از انواع ماشین ظرفشویی را در برندها و ظرفیت های مختلف گرد آورده و درعین اینکه اطلاعات جامعی را در خصوص آنها ارائه می دهد. قیمت انواع ماشین ظرفشویی را نیز دراختیارتان قرار می دهد تا بتوانید بهترین برند ماشین ظرفشویی را با بهترین قیمت خریداری کنید.

همچنین آلندهوم، سعی بر آن داشته تا با ایجاد خدمات پس از فروش و گارانتی کالا، تضمین 5 سال خدمات پس از فروش کالا و 18 ماه گارانتی محصولات، اطمینان و اعتماد را مصرف کننده را جلب نماید. البته در آلندهوم امکان ویژه ی دیگری نیز قرار داده شده و آن نزدیک تر کردن فاصله ی خرید ماشین ظرفشویی رومیزی از بانه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان فروشگاه آلند هوم با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید: